A kisgyermekkori fejlődés van előtérben a fejlődéskineziológiában, amelyek:
Mozgásfejlődés: hogyan alakul a kisbabák mozgásfejlődése, minden szakaszon végigment-e, helyesen, időben ment-e végig a szakaszokon, a szakaszok egymásutánisága rendben volt-e.-
Csecsemőkori reflexek: A reflexek megjelenése aktiválja az egyes mozgásformákra való áttérést, és ezek segítik a mozgásfejlődés automatikus véghez menetelét. A reflexeket mi kineziológusok, integráltságuk tekintetében vizsgáljuk. Az integráltság azt jelenti, hogy bizonyos kéz láb kombinációk esetén, a reflexmozgás nem indul el automatikusan. Például négykézláb állásban a fej oldalra billenésével nem hajlik be egyik könyök sem (ATNR). Az integráltság azt is jelenti egyben, hogy ha egy gyors mozgásformát elő kell hívni, akkor a reflex működése fogja a gyorsaságot biztosítani.
Érzékek: A klasszikus érzékeket, érzékszerveket vesszük végig, mint látás, hallás, szaglás, kiegészítve az önérzékelés képességével és az egyensúlyi rendszerrel is. A balanszlapon végig menve az adott ügyhöz kapcsolódó érzékszervi elakadásokat vizsgáljuk, ami a test általi visszajelzés alapján korrekcióval balanszírozható. A gyermek kerékpározási képességének elakadása esetén kiválóan alkalmazható.
Beszéd: Milyen mozgásformákkal kapcsolatos a beszéd kialakulása? Milyen feladatok segíthetik a beszéd megindulását? Mi történik a beszédhibák esetén, hogyan segíthetünk a gyermeknek.